Wielozadaniowość niwelatora w nowej formie, czyli Nestle Pulsar HV

Uniwersalność, wszechstronność, różnorodność zastosowania – to cechy, które obecnie na rynku elektronarzędzi geodezyjnych odgrywają szczególną rolę. Wynika to m.in. ze specyfiki realizowanych zadań: przy użyciu jak najmniejszej ilości sprzętu, specjaliści chcą osiągnąć jak najwięcej. W te założenia bardzo ciekawie wpisuje się niwelator laserowy Nestle Pulsar HV.

Gottlieb Nestle GmbH, renomowany producent i dystrybutor urządzeń akcesoriów pomiarowych od lat stawia na innowacyjność przy utrzymaniu jakości użytkowej. W rezultacie tworzy proste, dość klasyczne, ale też świetnie postrzegane narzędzia pomiarowe, które wyróżniają się wspomnianą uniwersalnością. Kiedy powstawały fundamenty dzisiejszej spółki – w latach 30. zaczynała ona działalność jako… tartak i serwis strugarek – właściciel zwracał uwagę na to, że maszyny nie muszą być dostosowane do realizacji wyłącznie jednego celu. Założenia tego firma trzyma się również dziś: wykorzystując nowoczesny park maszynowy, urządzenia CNC, własne roboty spawalnicze tworzy maszyny, które mają zapewnić maksymalny poziom uniwersalności.

Nestle Pulsar HV – zapewnia prace w poziomie oraz pionie. Pracuje ze spadkami manualnymi

Założenie to dotyczy też urządzeń pomiarowych. Jak zwraca uwagę w swoim motto: „Precyzyjnie rejestrowane dane pomiarowe stanowią wszelką podstawę danych. Dlatego warto mierzyć się z najlepszymi”. Jak w tym kontekście można ocenić niwelator obrotowy Nestle Pulsat HV ? 

Niwelator laserowy Nestle Pulsar HV o zaskakującej mobilności

Wykorzystując niwelator laserowy Nestle Pulsar HV oraz dodając do tego np. Detektor laserowy Nestle, statyw aluminiowy SurvGeo oraz łatę laserową tej marki można mieć bardzo wygodny zestaw, którego cena oscylować będzie w granicach nieco ponad 3 tys. zł netto.

Czy warto wybrać taką opcję? Niewątpliwie niwelator laserowy Nestle sprawdzi się w trybie wielozadaniowości. Zapewnia różnorodne zastosowane ogólnobudowlane, ale – na co zwraca uwagę producent – może być stosowany też w nietypowym otoczeniu. Sprawdzano m.in. jego skuteczność działania w lesie – w niczym nie ustępowało analizom robionym na otwartym terenie. Nestle Pulsar HV może być używany zarówno wewnątrz jak i poza budynkiem. Praca w dwóch płaszczyznach pionowej i poziomej, spadki w dwóch osiach oraz detektor cyfrowy (czyli taki który pokazuje ile milimetrów jest do tyczonej osi) powodują, że praca z tym niwelatorem jest wygodna!

Detektor cyfrowy jest w zestawie z niwelatorem laserowym Nestle Pulsar.

Wykorzystując sprzęt oraz zaawansowany czujnik, można bezproblemowo wyznaczać płaszczyzny poziome, pochylone i pionowe. Jest to możliwe dzięki opcji obrotu urządzenia o 90 stopni. Docenianym rozwiązaniem jest metalowa obudowa. Jako jedno z nielicznych rozwiązań na rynku, Nestle Pulsar HV posiada metalową obudowę dzięki czemu urządzenie jest o wiele bardziej odporne na uderzenia i upadki w porównaniu do plastikowych rozwiązań pomiarowych. Okazuje się bowiem urządzeniem bardzo lekkim, wygodnym, a jednocześnie – szybkim w transporcie.

Dokładność niezależnie od warunków otoczenia taki jest Nestle Pulsar HV!

Szczególnie ważną cechą wyróżniającą niwelator laserowy Pulsat HV Nestle jest niewątpliwie ponadprzeciętna dokładność działania. To front, na którym trwa nieustanna rywalizacja producentów, dla których każda składowa milimetra może oznaczać mniejsza lub większą przewagę nad konkurencją. Jak na tym tle wypada flagowy produkt niemieckiej firmy?

Praca ze spadkami w dwóch osiach X i Y oraz praca w pionie oraz poziomie

Nestle Pulsar HV zapewnia wysoki poziom dokładności, ale – co ważne – utrzymuje ją w różnych warunkach pracy. W efekcie można go swobodnie użyć na dalekiej odległości czy w nietypowych warunkach pogodowych.

Ważna w tym kontekście jest wygoda obsługi. Niwelator posiada trzy tryby działania: rotację w czterech prędkościach, tryb skanowania – lokalizację zakresu roboczego oraz system punktowy. To, wraz z bardzo prostą obsługą dzięki przyjaznemu układowi zarządzania daje komfort pracy – nawet w przypadku mniej doświadczonych operatorów.

Kluczowe dane techniczne niwelatora pokazują, jak wszechstronne są jego możliwości:

  • dokładność: +/- 1 mm na 10 m
  • zakres samopoziomowania: +/- 5 stopni
  • zasięg z odbiornikiem: średnica 500 m
  • dokładność przy użyciu odbiornika: +/- 1, 2, 5 mm.
  • czas pracy: 20 godzin
  • prędkości obrotowe: 0, 60, 120, 300, 600
  • zasięg pracy pilota: 20 m.

Odrębną kwestią jest wytrzymałość i trwałość sprzętu wyrażana normą IP65. Odporność na warunki atmosferyczne daje pewność, że niwelator nie zawiedzie nawet w nietypowym otoczeniu. A to, biorąc pod uwagę coraz trudniejsze zadania stawiane w geodezji, odgrywa coraz większe znaczenie.

Niwelator Nestle Pulsar HV kupisz on-line w sklepie z niwelatorami czyli infopomiar.pl oraz w sklepach stacjonarnych w Poznaniu, Radomiu i Warszawie.