Leica X3 – dalmierz, który wynosi funkcjonalność na nowy poziom

Dalmierz laserowy Leica Disto X3 to dowód na to, jak bardzo producent – marka o utrwalonej pozycji na rynku – poszukuje nowych rozwiązań jeszcze bardziej poprawiających pracę sprzętem pomiarowym. Model, który stanowi swoistą kontynuację wersji 310 to przeskok jakościowy. Dotyczy to zarówno elementów wpływających realnie na komfort pracy jak i rozwiązań wpływających korzystnie na jeszcze lepszą funkcjonalność urządzenia.

Leica Geosystems to – jak pokazują branżowe badania – jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży pomiarowej. Zawdzięcza to m.in. konsekwentnemu dążeniu do tego, by podwyższać standard produktów. Pokazuje to linia dalmierzy. Choć linia 310 została przez lata świetnie odebrana wśród specjalistów, Leica poszukiwała rozwiązania, które udowodniłoby, że sprzętu tej marki można używać w jeszcze bardziej wygodny sposób. W ten sposób powstała linia Disto X3 – dalmierze Leica, które zapewniają podwyższoną precyzję, a zarazem większy poziom ochrony urządzenia.

Najważniejsze cechy dalmierza Leica X3

Funkcją, na którą Leica zwróciła szczególną uwagę w kontekście dalmierza laserowego leica disto X3 jest P2P To technologia, która stosowana jest do pomiaru odległości pomiędzy dwoma punktami z jednej pozycji. Dzięki niej praca dalmierzem jest jeszcze bardziej pewna – ogranicza się do bardzo prostego ustawienia maszyny i wygenerowania odpowiednich danych. Funkcja jest ta odblokowywana korzystając ze specjalnego adaptera.

Uwagę w tym kontekście zwracają wyższe niż w modelu Leica disto 310 parametry pomiarowej. W linii Leica X3 można zakładać 150-metrowy zasięg oraz 1-milimetrową dokładność działania.

Warto zwrócić uwagę także na360-stopniowy czujnik pochylenia. Wpływa on na nowe możliwości w zakresie pomiarowania kątów, wysokości oraz pośredniej odległości.

Szkicowanie pomieszczeń dzięki Smart Room

Za przełomowe rozwiązanie Leica wskazuje funkcję Smart Room. Ona – wraz z dostosowaną do tego darmową aplikacją na urządzenia mobilne – umożliwia automatyczne tworzenie szkiców pomieszczeń. W ten sposób na smartfonie lub tablecie można – bez konieczności ręcznego rysowania – stworzyć ogólny plan mierzonych lokali.

Jak działa to w praktyce? Dalmierz przesyła do aplikacji kompleksową informację o tym, jaka jest zmierzona odległość oaz o obrocie względem wcześniejszego pomiaru. W ten sposób na podstawie tak zebranych danych aplikacja może automatycznie dokonać naszkicowania obiektu. Wygenerowany w taki sposób dokument można zapisać, przesłać e-mailem lub wydrukować. W ten sposób tworzenie dokumentacji pomiarowej jest jeszcze łatwiejsze.

Warto zauważyć też, że Leica X3 posiada wspomnianą funkcję Point to Point. Przy wykorzystaniu adaptera DST 360 operator ma możliwość pomiaru odległości pomiędzy dwoma punktami z jednej pozycji. To rozwiązanie wygodne w s sytuacji, gdy np. nie ma możliwości osiągnięcia dostępu do konkretnego punktu.

Idealny dalmierz laserowy do trudnych warunków

Wśród innych ciekawych funkcji wymienić można:

·     funkcję Bluetooth do przesyłania danych

·     opcję pomiaru powierzchni trójkąta i kształtów nieregularnych

·     automatyczną stopkę do pomiarów od krawędzi i naroży

·     czytelny 2-calowy podświetlany ekran

·     system sygnałów dźwiękowych, które potwierdzają realizację wykonania pomiarów.

·     wzmocnioną obudowę dalmierza

Nowy dalmierz Leica jest jeszcze lepiej przystosowany do pracy w nietypowych, trudnych warunkach. Ryzyko uszkodzeń obniżono dzięki dopracowaniu systemów ochrony mechanizmy. Uwagę zwraca też wzmocniona obudowa, która – jak pokazały testy – wytrzymuje upadki z wysokości nawet dwóch metrów. Sama kubatura dodatkowo zabezpieczona została pod kątem odporności na kurz i wodę. O zabezpieczenia zadbano na każdym etapie. Widać to po ergonomicznym kształcie i gumowych elementach, które posiada obudowa. One ograniczają ryzyko wypadnięcia dalmierza z dłoni podczas pracy. Firma Leica umożliwia bezpłatne przedłużenie standardowej gwarancji do trzech lat.

Cechy te idą w parze z lekkością i mobilnością. Nowy dalmierz Leica X3 waży tylko 184 g. W porównaniu do modeli X310 jest więc nieznacznie cięższy – poprzednik ważył 155 g. Wpływają na to również nieco większe wymiary (132 względem 122 m wysokości). To jednak koszt podwyższonych funkcjonalności. Niezmiennie dalmierz Leica można uznać za lekki, poręczny i wygodny.

Gdzie kupić dalmierz laserowy disto?

Dalmierze Leica Disto kupisz on-line na infopomiar.pl lub w sklepach stacjonarnych w Gdyni, Radomiu, Poznaniu, Warszawie.