neo laser

Laser, któremu brak światła niestraszny – oto Nedo X-Line Green 3D

Marka Nedo laserem X-Line Green 3 rozwiązuje problem, który bywa szczególnym utrudnieniem dla osób, które pracują w specyficznym oświetleniu. Gdy jest ono niewystarczające czy zmienne, jakość wiązki laserowej ma szczególne znaczenie. W tym kontekście parametry i wygoda obsługi charakteryzujące ten model z oferty Nedo odgrywają szczególne znaczenie. 

nedo laser
Twarda Walizka nedo x-liner 3D

Nedo to niemiecka marka kojarzona głównie z nieco innym sektorem niż budownictwo. Specjalizując się w m.in. wysokiej jakości drogomierzach – to główny kierunek jej działalności – konsekwentnie rozbudowuje zestawienia produktowe w nieco innych specjalizacjach. Efekt – niezależnie od asortymentu – jest podobny. Rodzinna firma z Dornstetten umiejętnie wykorzystuje wiedzę teoretyczną i praktyczną swojego sztabu inżynierów geodezyjnych do wprowadzania na rynek coraz lepszych produktów. Szczególnie ciekawie łączy zróżnicowane dziedziny: od mechaniki i mechatroniki przez optykę po elektronikę. 

X-Liner – nowość, którą zwraca uwagę solidnością

Wprowadzony na rynek pomiarowy X-Liner Green 3D można potraktować jako symbol jakości, która cechuje markę Nedo. To samopoziomujący laser wieloliniowy zapewniający precyzyjne oznaczanie charakterystycznymi zielonymi liniami. Te są szczególnie ważne w sytuacji, gdy działanie lasera teoretycznie utrudnione jest na skutek słabszych warunków oświetleniowych. Umiejętne połączenie wygody i doskonałych parametrów – wyraźnie odczuwalne w przypadku X-Linera – jest typowe dla wszystkich materiałów niemieckiego producenta. 

Nedo zadało o jakość. Laser 360 zielony ułatwi pracę.

Trzy intensywne linie lasera 360 °

X Liner od Nedo zapewnia tworzenie laserowego krzyża na czterech ścianach oraz podłodze i suficie. Może zostać dodatkowo wyposażony w opcjonalny odbiornik laserowy wykorzystujący tryb pulsacyjny. Efekt to niezawodne samopoziomowanie z tłumieniem magnetycznym. Trzy zielone ciągłe linie lasera 360 ° zapoewniają doskonała widoczność u umożliwiają swobodne – i nieskomplikowane – poziomowanie, wyrównanie, pionowanie czy usuwanie kątów prostych. Szczególnie w budownictwie wewnętrznym ma to szczególny wpływ na jakość pracy. Szacuje się, że zielone linie laserowe mogą być nawet czterokrotnie bardziej widoczne od standardowych. 

Za możliwościami technicznymi idzie również wygoda i komfort pracy. X-Liner wyposażony został w wielofunkcyjny uchwyt ścienny z regulacją wysokości. Solidna konstrukcja – przystosowana do użytkowania na placu budowy – zachowuje pełną wodoszczelność zgodnie z normą IP 54. Dodatkowo mobilność lasera jest ułatwiona dzięki zastosowanej blokadzie transportowej Nedo Cube Green, która skutecznie zapobiega uszkodzeniu systemu wahadłowego podczas transportu. 

Zróżnicowane możliwości użycia

Bardzo dobre parametry – zakres samopoziomowania 3 st. czy precyzja w zakresie +/- 0,3 mm/m – dają szczególne możliwości wykorzystania. Podkreśla je dodatkowo wytrzymałość użytkowa sprzętu. X-Liner Green 3D wyposażony jest w wytrzymałe i pojemne (2600 mAh) akumulatory litowo-jonowe co pozwala na nieprzerwaną pracę do ok. 25 godzin. 

W wyposażeniu, które obejmuje X-Liner Green 3D od Nedo jest m.in. wielofunkcyjny wspomrnik ścienny, który pozwala na zamocowanie lasera do ściany za pomocą zacisku na profilu sufitowym lub przy wykorzystaniu śruby. 

Wyposażenie podstawowe zawarte w walizce. Uchwyt do ściany z ruchem leniwym góra dół. Okulary zielone, tarczka oraz zasobnik na baterię w przypadku, gdyby zabrakło „prądu” w akumulatorze.

Infopomiar – sklep internetowy ze sprzętem pomiarowym i geodezyjnym – zapewnia sprzedaż produktów Nedo. Sprawdź naszą ofertę handlową lub skontaktuj się z działem obsługi klienta. 

Link do produktu: www.infopomiar.pl/sklep/nedo-3d-liner/