Jak adaptery rozszerzają możliwości dalmierzy laserowych

Przykład marki Zamo – jednego z głównych produktów Bosch – pokazuje, jak ciekawie rośnie potencjał dalmierzy laserowych w sytuacji, gdy możliwe jest dodatkowe użycie adapterów. 

Dążenie producentów do tego, by jedno urządzenie do geodezji czy pomiarów budowlanych zapewniało coraz więcej możliwości jest naturalnym kierunkiem. To aktywne pole do rozwoju m.in. dla marki Bosch. Wprowadzając do sprzedaży dalmierze laserowe Zamo daje możliwość nie tylko pomiarów odcinków i odległości opartych na działaniu technologii laserowej. Niewielki kompaktowy dalmierz stanowi jedynie bazę i punkt wyjściowy do kolejnych działań – przy wykorzystaniu adapterów. W efekcie nie ma cienia przesady w reklamowym stwierdzeniu Bosch, iż Zamo to zdecydowanie coś więcej niż jedynie dalmierz. 

Pomiary odległości dzięki adapterowi

Wystarczy wyposażenie Zamo w adapter zapewniający funkcjonalność koła pomiarowego, a maszyna zapewni doskonały pomiar odcinków. Dotyczy to zarówno klasycznych prostych jak i bardziej zaawansowanych linii krzywych. W ten sposób – Bosch porównuje to do działania noża do krojenia pizzy – użytkownik zyskuje możliwość szybkiego i precyzyjnego pomiarowania odległości z założenia utrudnionych. Sprawdzi się np. podczas analizowania odległości przy układaniu okablowania. Ponieważ Zamo z adapterem rozpoczyna pomiar w momencie styku z daną powierzchnią i kończy go w momencie zakończenia kontaktu, łatwo wytyczyć można np. potrzebną długość przewodów czy odstępów pomiędzy danymi elementami. 

Jak działa dalmierz z adapterem?

W przypadku Zamo montaż adaptera powoduje naturalną zmianę jego funkcjonalności. Wyposażony jest w elastyczną taśmę ukrytą w adapterze. Po zmierzeniu określonego obiektu należy wcisnąć przycisk, by wygenerować wynik. Dalmierz prezentuje go na ekranie, który – od strony projektowej – został wykonany tak, by zapewniać idealną przejrzystość danych. W efekcie wykonywanie pomiarów dalmierzem okazuje się wyjątkowo wszechstronne. Bosch zwraca uwagę na zróżnicowanie zastosowania. Dalmierz z adapterem nie jest bowiem narzędziem wyłącznie dla branży geodezyjnej czy budowlanej. Staje się raczej uniwersalną maszyną, która będzie przydatna w każdym sektorze: od prac przemysłowych po pobieranie dokładnych wymiarów ciała pod kątem przeróbki krawieckiej. 

Amatorskie zastosowanie dalmierzy Zamo

Warto zwrócić uwagę na to, jak dalmierze Zamo z adapterami mogą być używane przez amatorów – np. do domowych zmian we wnętrzu. Inny z elementów opcjonalnych to poziomnica laserowa. Taki adapter sprawia, że punkt laserowy zamieniony jest w linię, która umożliwia szybkie porównanie obiektów pod kątem położenia. Dotyczy to zarówno pionów jak i poziomów. 

Zamo dopracowano też pod kątem obliczania powierzchni. Analiza wartości dwóch pomiarów pozwala wygenerować precyzyjne dane o konkretnym obszarze. To dane szczególnie ważne w przypadku, gdy trzeba np. wyliczyć materiały niezbędne do wykonania danej usługi. 

Efekt wszechstronności Zamo z adapterami to szczególnie ciekawa na rynku wszechstronność i dowód na to, jak duże są perspektywy adaptacji urządzeń specjalistycznych. 

Kup dalmierz laserowy w sklepie Infopomiar.pl