Lamigo Digger RC – detektor laserowy, który wprowadza prace budowlane na nowy poziom

Systemy kontroli maszyn – w kontekście budowlanym – wymagają szczególnej dbałości o detale oraz maksymalną precyzję przy jednoczesnej łatwości i intuicyjności pracy. Systemy sterowania na takie uradzenia jak równiarka, koparka czy spycharka to m.in Digger RC. Detektor laserowy z uchwytem magnetycznym ciekawie wpisuje się w potrzeby nowoczesnych wykonawców ceniących sobie nie tylko dokładność, ale też wygodę użytkowania. Czy – rozważając zakup laserów rotacyjnych – warto zdecydować się na system kontroli Digger RC Lamigo?

Detektor laserowy z uchwytem magnetycznym Digger RC Lamigo to urządzenie przeznaczone do wyznaczania poziomu na skutek identyfikacji płaszczyzny, która zostaje emitowana poprzez rotacyjną wiązkę lasera. Maszyna działa w trybie 360 stopni – to zakres umożliwiający wykrycie wiązki. Charakteryzuje się niewątpliwą uniwersalnością – detektor Lamigo może być używany w połączeniu z nadajnikami laserowymi wielu producentów. Daje to dużą swobodę użycia bez obaw o ograniczenia związane z konkretną marką.

Jak możliwości te przekładają się na praktykę? System kontroli Digger RC Lamigo może być zamontowany bezpośrednio na maszynach pracujących na placu budowy. W efekcie możliwości kontroli wykorzystane zostaną podczas działań koparki, spycharki czy w trakcie wyrównywania nawierzchni.

Lasery rotacyjne Lamigo a wykorzystywane technologie

Lamigo Digger stanowi ciekawe potwierdzenie mnogości rozwiązań, jakie producent wdrożył w swoje kluczowe urządzenia. Lasery rotacyjne używają elektronicznych kompensatorów z elektroniką, która stabilizowana jest termicznie. System ten jest w pełni odporny na zmiany temperatury i wilgotności powietrza. Taki rozwiązanie umożliwia uzyskanie najwyższego poziomu dokładności pod kątem wyznaczania spadków i pochyleń.

Lamigo kładzie również duży nacisk na samoczynność poziomowania. Proces ten nie wymaga żadnych działań podejmowanych przez użytkownika. Laser – po włączeniu – dokonuje poziomowana automatycznie po czym rozpoczyna właściwe działanie analityczne. Co ważne – ewentualne odchylenia wywołane np. wibracjami na placu budowy są na bieżąco korygowane. Można mieć więc pewność, że nie wpływają one na precyzyjność generowanych pomiarów. Dodatkową wartością jest pod tym względem zastosowany alarm przeciwpotrąceniowy.

Co ważne każdy laser od Lamigo będzie współpracować z detektorem do maszyn i w łatwy sposób operator, koparki, równiarki czy też spycharki może pracować. Wszystko to dzięki powtarzaczowi który umieszczony jest w środku kabiny operatora.

System kontroli maszyn Lamigo Digger RC

Digger – jako odbiornik laserowy do maszyn budowlanych – stanowi kluczowe narzędzie kontrolne w kontekście podejmowanych prac. Wyposażenie go w uchwyty magnetyczne – wytrzymałe i odpowiednio zaprojektowane przylgi – pozwala na bezproblemowy montaż na maszynie. Dzięki natychmiastowej identyfikacji wiązki laserowej wyznacza poziomy, dzięki czemu operator zyskuje precyzyjną informację, czy np. łyżka lub lemierz powinny być podniesione czy opuszczone.

Ważną zaletą cechującą w tym systemie sterowania jest rozwiązanie systemu zasilania. Wprowadzono tu dwie opcje, które można stosować alternatywnie. Pierwszą opcja jest pobieranie energii w sposób wewnętrzny – bezpośrednio z akumulatora. Alternatywą jest podłączenie do źródła prądu i zasilanie zewnętrzne. W tym kontekście uwagę zwraca czas długości pracy. Odbiornik na pełnym ładowaniu może działać ok. 40 godzin. Z kolei czas ładowania akumulatora od poziomu wyładowania po 100-procentowe wypełnienie wynosi kilkanaście godzin.

Wygodny system kontroli maszyn

Niewątpliwie największą zaletą systemu sterowania maszyn jakim jest Lamigo Digger RC System jest łatwość obsługi połączona z wysoką funkcjonalnością. Polski producent zadbał o detale tego przyrządu – urządzenie skryte na codzień w wyrazistej czerwonej obudowie bardzo szybko można zainstalować na ramieniu maszyny. Sprzyjają temu systemy magnesów i zamocowań bezpośrednio do płaszczyzny urządzenia. Sprzyja temu niewielka waga 3,1 kg oraz relatywnie małe wymiary 376x180x49 mm.

Dwa źródła zasilania, wykrywanie wiązek lasera w zakresie 360 i kompatybilność z laserami większości producentów dają szerokie możliwości wykorzystania detektora na maszynę od Lamigo.

Urządzenie Lamigo – system sterowania 1D można kupić on-line na infopomiar.pl lub w sklepach własnych w Gdyni, Poznaniu, Radomiu i Warszawie.