Agatec RL110 G – niwelator, który zadowoli profesjonalistów

Pełna automatyzacja, samopoziomowanie, trwałość, innowacyjność i zielona wiązka lasera – zestawienie zalet, jakie charakteryzują Agatec RL110G jest wyjątkowo szerokie. To laserowy niwelator obrotowy, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających profesjonalistów.

Model RL 110G powszechnie doceniany jest przede wszystkim ze względu na uniwersalność i wszechstronność zastosowania. Niwelator Agatec zapewnia swobodną pracę – przy samopoziomowaniu – w płaszczyźnie zarówno poziomej jak i pionowej. Umożliwia wstawienie spadków w dwóch płaszczyznach na osi X i Y. Jedną z charakterystycznych cech Agatec Rl110 jest dopracowana wiązka laserowa, która perfekcyjnie wyznacza linię pionu. Długość fali zastosowanego lasera to 635 nm w przypadku czerwonego; opcjonalnie możliwy jest również zielony w linii RL110G.

Widoczność wiązki lasera jest niepodważalną zaletą niwelatora. Wysoką jakość zapewnia dioda laserowa 635nm. Duże znaczenie mają cztery prędkości obrotów głowicy dzięki czemu można dostosować widoczność wiązki do danego zadania – również w przypadku nietypowego oświetlenia.

Precyzja przy zachowaniu intuicyjności

Przekłada się to na szybki, precyzyjny i dokładny pomiar. W efekcie, praca przy wykorzystaniu tego modelu Agatec okazuje się wyjątkowo łatwa – uwagę zwraca tu przede wszystkim w pełni intuicyjna obsługa urządzenia.

Wyraźnie odczuwalne w linii RL110 jest dążenie producenta do wykorzystania nowości technologicznych opartych na systemach elektronicznych. Stąd użycie systemu BCP – Brushless Core Power to rozwiązanie, które przedłuża żywotność urządzenia. Zapewnia lepszą i skuteczniejszą eksploatację baterii. Pod tym względem Agatec RL110 wyróżnia się na rynku wytrzymałością energetyczną. Zastosowanie BCP przekłada się na możliwość pracy przez ok. 160 godzin przy wykorzystaniu jednego kompletu baterii.

Dodatkowo, sama wymiana baterii jest bardzo ułatwiona. Agatec stworzył zasobnik oparty na systemie przypominającym wysuwanie szuflady. Dzięki temu, po zwolnieniu blokady użytkownik ma nieskrępowany dostęp do zasilania.

Doceniany jest również system HI Alert. Laserowy niwelator obrotowy Agatec RL110 monitoruje stan położenia urządzenia. W przypadku poruszenia wyłącza pomiarowanie. Dzięki temu użytkownik ma pewność prawidłowego odczytu danych; analizy obarczone potencjalną pomyłką są automatycznie odrzucane.

Stabilizację niwelatora zapewniają śruby mocujące 5/8″, a więc umożliwiające montaż na większości standardowych statywów.

Jak wykorzystać niwelator RL110?

Możliwości są szerokie; niwelator Agatec to jedno z urządzeń, które zwracają uwagę szczególną uniwersalnością. Choć postrzegany jest przede wszystkim w kontekście niwelacji terenu, całkowicie spełni się także w pracach budowlanych oraz drogowych. Stosunkowo niewielkie rozmiaru urządzenia (156x154x197 mm i zaledwie 1,5 kg wagi) – przy zachowaniu wielu profesjonalnych funkcji – sprawiają, że świetnie wpisuje się w potrzeby osób planujących montaże wewnętrzne.

Podobnie jest jednak przy aktywności zewnętrznej. Uwagę zwraca zasięg niwelatora. Sięga on 200 m średnicy. Umożliwia to swobodną pracę na placach budowy, które – ze względu na spore rozmiary – mogłyby stanowić problem dla operatora. Wszelkie zewnętrzne prace przy wykorzystaniu RL110 okazują się łatwiejsze i swobodniejsze.

Praca ułatwiona jest dzięki załączonemu trybowi manualnemu i semi automatycznemu, co umożliwia wyznaczanie stromych skosów. Obsługę wprost z miejsca pracy umożliwia pilot i detektor.

Niwelator to urządzenie wyjątkowo mobilne nie tylko ze względu na technologię oraz niewielką wagę, ale również akcesoria w zestawie – to m.in. wyprofilowana walizka chroniąca RL110 podczas transportu. Producent zadbał również o bezpośrednie zabezpieczenie kluczowych elementów niwelatora. Głowica laserowa chroniona jest przed uszkodzeniami mechanicznymi poprzez solidną osłonę korpusową.

 

Dołącz do zadowolonych klientów pracujących z niwelatorem laserowym Agatec RL 110 G – kliknij tutaj i kup!