Tani niwelator optyczny? Niveller BL28 potrafi zaskoczyć możliwościami

Niwelatory optyczne to urządzenia, w przypadku których wyjątkowo często pada kluczowe pytanie: jaki wybrać? Gdy kluczową rolę odgrywa cena niwelatora, warto analizować oferty pod kątem nie tylko kosztu, ale też możliwości. W te założenia świetnie wpisuje się niwelator optyczny Niveller BL28

Niveller BL28, charakterystyczny żółty niwelator optyczny stanowi bardzo dobry kompromis pomiędzy najważniejszymi cechami – ceną oraz jakością. W branży postrzegany jest jako urządzenie, które świetnie sprawdza się w trudnych warunkach budowlanych czy nietypowych atmosferycznych. 28-krotne powiększenie, magnetyczny kompensator, jasna i silna optyka wraz z solidnym wykonaniem to ciekawe połączenie możliwości. Biorąc pod uwagę, że ceny niwelatorów optycznych Niveller kształtują się na poziomie 500-1000 zł netto, odbiorca otrzymuje kompleksowe, sprawdzone urządzenie na bardzo korzystnych warunkach. 

Niewątpliwie widać w przypadku modelu Niveller BL28 duży nacisk położony przez producenta na ostateczną jakość wykonania. Szczególnie odczuwalne jest to w zakresie poziomu precyzji generowanego obrazu, a co za tym idzie – pomiarów. W efekcie, choć to tani niwelator optyczny, umożliwia równie wiele jak droższe modele o znacznie bardziej wypromowanych markach w branży. Nie jest to z resztą zaskoczenie, ponieważ coraz lepiej znany niebieski logotyp Niveller coraz cześciej kojarzony jest właśnie z wyjątkowo korzystnej relacji ceny wobec tego, co kryje w sobie. 

Jak działa niwelator Niveller BL28?

W modelu BL28 niwelator optycznyu umożliwia 28-krotne powiększenie obrazu. Można oczywiście sięgnąć po model wyższy, czyli 32, który zapewnia analogicznie większe możliwości. To jednak jedyna w praktyce różnica pomiędzy dwoma wariantami. 

Czy niwelator optyczny posiadający średnicę 28 mm pozwala na wygodną, precyzyjną i komfortową pracę? Niveller pokazuje, że tak – choć średnica obiektywu jest mniejsza niż w wariancie 32 mm, w pełni wystarcza to do odpowiedniego wykorzystania światła. Opinie o BL28 są jednoznaczne: system optyki działa wręcz zaskakująco pozytywnie i dobrze zaskakując zarówno przejrzystością obrazu jak i wyraźną kreacją. Pod tym względem niwelator optyczny Niveller BL28 – biorąc pod uwagę cenę – należy do szczególnie ciekawych wariantów dostępnych aktualnie na krajowym rynku. 

Wysoka odporność na uderzenia

Niwelator optyczny Niveller BL28 dość jednoznacznie rozprawia się z powszechnym – acz błędnym! – mitem, że tanie urządzenia pomiarowe wykonane są niezbyt starannie i przez to podatne bywają na uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście w realiach budowy i prac wykończeniowych trudno jest ograniczyć takie ryzyko. Stąd ważne jest wykonanie sprzętu tak, by był solidny i odpowiednio chroniony. Jak wygląda to w przypadku Nivellera BL28? Przede wszystkim w oczy rzuca się spora gumowa ochrona na obiekty i okular. Newralgiczne elementy optyczne niwelatora są pokryte w sposób, który natychmiast daje poczucie solidności i wytrzymałości. 

Jednocześnie, podobne odczucia można mieć trzymając sprzęt w dłoni. Płaszczyzna aluminiowa jest zwarta i sprawia wrażenie bardzo odpornej na zewnętrzne czynniki. Te cechy będą szczególnie ważne w przypadku operatorów, którzy często pracują w warunkach nietypowych – np. podczas układania rur czy analizując dane w wilgoci. 

Niwelator optyczny Niveller BL28 kupisz online oraz w sklepach stacjonarnych w  PoznaniuRadomiu i Warszawie.