SOLA – poziomice, które łączą wydajność i precyzję

Poziomice SOLA w branży narzędzi pomiarowych uznawane są za jedną z podstawowych alternatyw dla bardziej rozpoznawalnych marek oferujących np. poziomice w zdecydowanie wyższej cenie. Tymczasem austriacki producent – znany z konsekwentnego rozwijania oferty – pokazuje, że zapewnia to, czego oczekuje klient: różnorodność cenową, doskonałą jakość i wszechstronność oferty. 

SOLA to niekwestionowany rynek austriackiego rynku w kategorii poziomic klasy premium; zapewnia również sprzedaż innych produktów – dalmierzy laserowych czy akcesoriów. Producent z Götzis podbił najpierw rodzimy rynek, by później zdobyć ważną pozycję w innych krajach – od Niemiec przez Szwajcarię po Stany Zjednoczone. Dziś, oferując w sumie ok. 1,5 tys. produktów tworzonych po długotrwałych analizach jakości we własnych laboratoriach, należy do najważniejszych marek w branży pomiarowej. Zapewniając od 1949 r. poziomice, łaty budowlane, składane miary czy taśmy miernicze SOLA znana jest z innowacyjności. Widać to np. w zakresie stosowanej technologii laserowej oraz poziomic. One stały się jedną z wizytówek austriackiej marki. Wśród ekspertów – szczególnie w zachodniej Europie – postrzegane są jako ciekawa alternatywa dla marki Stabil.

Analiza poziomic SOLA – możliwości najlepszych modeli

Jak prezentują się poziomice SOLA w detalach – na ile różnice pomiędzy poszczególnymi typami wpływają na ich ceny? Duże znaczenie we wszystkich modelach ma opatentowany przez SOLA system odczytu FOCUS (przyciemnione boki libelli dają ciemny refleks na krawędziach pęcherzyka, co zwieksza kontrast odczytu na tle jasnego płynu). To rozwiązanie zapewniające szybkie i precyzyjne ustalenie wyników poprzez rozwiązanie, które jest jednym z czynników wyróżniających markę SOLA. Austriacka firma duży nacisk kładzie właśnie na użyteczność poziomicy. Linia RED 3 – należąca do podstawowych wariantów bez rozbudowanych funkcji – zapewnia m.in. zoptymalizowany podkład świetlny ułatwiający odczyt w ciemnym pomieszczeniu. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością dzięki aluminiowymu profilowi, który posiada dodatkowe wzmocnienia dla podwyższenia stabilności. Wrażenie robi aż 30-letnia gwarancja na ewentualne wycieki – widać, że SOLA to marka, która jest pewna niezawodności swoich urządzeń. Pokryta powłoką epoksydową poziomica RED 3 to także fiolki blokowe z soczewką powiększającą – wszystko odporne na pęknięcia. To, wraz z kompletem zaślepek na zakończenia poziomicy oraz jej amortyzacją sprawia, że produkt SOLA to kompletne rozwiązanie dla profesjonalistów. 

Poziomica Sola BIG X.

Poziomice, których wymiar dostosowujesz do swoich potrzeb

SOLA zapewnia szczególne zróżnicowanie produktów pod względem wymiarów. Linia RED 3 obejmuje trzy warianty: 60, 80 i 100 cm. Jeśli jednak sięgnąć po opcję BIG RED 3 opcje rosną do kolejnych pięciu opcji. To 120, 150, 180, 200 i 240 cm. Sama specyfika wykonania w linii BIG RED 3 nie różni się od standardowej, ale rozpiętość rozmiarów daje szerokie możliwości dostosowania poziomicy SOLA do indywidualnych potrzeb. 

Linia BIG RED to również element szczególnie doceniany przez osoby intensywnie używające poziomice. To wyprofilowane uchwyty idealnie dostosowane do dłoni. Ulokowanie otworów wewnątrz poziomicy sprawia, że praca nią – zarówno w pozycji standardowe jak i odwróconej – jest zdecydowanie wygodniejsza niż w przypadku standardowych produktów. 

Ciekawym krokiem dla bardziej zaawansowanych użytkowników może być poziomica SOLA BIG X. Kluczowa w jej przypadku jest ponadprzeciętna dokładność pomiarowa – zarówno w pozycji standardowej jak i odwróconej. Na precyzję wpływa m.in. ergonomiczny sztywny profil aluminiowy. Pięć wariantów – 30, 40, 50, 60 i 80 cm – wraz z tolerancją pomiaru na poziomie 0,5 mm/m to atrakcyjna oferta poziomic o zaawansowaniu technicznym. 

Poziomica SOLA model Big RED 3 – posiada uchwyty i dużą dokładność

AZ i AZM – kolejne modele poziomic SOLA

Jak na tle kolekcji czerwonej prezentują się inne warianty poziomic SOLA: linia AZ i AZM? Pierwsza z nich to podobne parametry techniczne jak w przypadku RED, ale powierzchnia jest anodowana, a sama poziomica zwraca uwagę charakterystycznym złotym kolorem. Nie jest to jednak sprzęt o charakterze pokazowym – poziomica zapewnia wyjątkowo wysoką dokładność pomiarową w pozycji standardowej (0,5 mm/m) i odwróconej (0,75 mm/m). Parametry te utrzymuje w każdym z wymiarów dostępnych w sprzedaży – również przez sklep internetowy InfoPomiar.pl. To długości 40, 50, 60, 80, 100, 120, 150, 180 i 200 cm. Z kolei ceniona linia AZM dodatkowo wyposażona jest w magnes – ferrytową stopkę podwyższającą możliwości użycia poziomicy.  

Poziomica SOLA – zobacz nasze propozycje przygotowane dla Ciebie

Opisywane poziomice SOLA kupisz w sklepach: