stabila poziomica elektroniczna

Poziomice STABILA – precyzja elektroniki, pewność tradycji.

Precyzyjne narzędzia pomiarowe i stabilizujące dla profesjonalistów muszą dziś łączyć bezwzględną dokładność oraz solidność i trwałość w najtrudniejszych warunkach. W te założenia wpisują się doskonale poziomice STABILA – zarówno modele elektroniczne jak i standardowe.

Używana w narzędziach STABILA technologia pomiarów i analiz elektronicznych umożliwia szybszą i bardziej efektywną pracę. Mierzone lub oceniane wartości można odczytywać bezpośrednio; w przypadku określenia nachylenia nie wiąże się to np., z uciążliwym obliczaniem, ponieważ osiągnięte wartości prezentowane są na wyświetlaczu cyfrowym.

Poziomice elektroniczne STABILA wpisują się w efekcie w powszechne trendy osiągnięcia jak największej dokładności pomiarowej przy usprawnieniu procedur i ograniczeniu czasochłonności pracy. Narzędzia cechują się szczególnymi wartościami użytkowymi.

Poziomice dla profesjonalistów

Stabila poziomice robi nie tylko elektroniczne. Od lat specjalizuje się w jednych najlepiej wykonanych poziomic na ryku. Jakość jest warta ceny. Prędzej czy pózniej. Każdy profesionalista wie, że nie wszystko przebiega bezproblemowo na placu budowy. Pomyśl jak dobrze jest, gdy możesz polegać na fakcie, że twoje narzędzia Cię nie zawiedzie. Po prostu wyobraź sobie: twój poziomica spada z rusztowania i po ciężkim huku działa tak samo dokładnie, jak pierwszego dnia. To jest jakość Stabili! Poziomnice STABILI są zbudowane ze stałej formowanej fiolki, która mierzy absolutnie dokładnie nawet w trudnych warunkach – bez konieczności ponownej regulacji. Z tego powodu profesjonaliści na całym świecie wybierają poziomice stabila.

Stabila poziomica
Zobacz oferty poziomicy stabila typ 70 na infopomiar.pl

 

Precyzja rozwiązań tradycyjnych

Z kolei poziomice standardowe należą do szczególnie docenianych narzędzi STABILA. Posiadają zalaną na stałe libellę, która gwarantuje zachowanie idealnej dokładności pomiaru również w warunkach nietypowych – w razie dużego obciążenia. Takie rozwiązanie powoduje, że poziomice STABILA sprawdzają się nie tylko podczas standardowych prac, ale również w przypadku zastosowań specyficznych.

Charakteryzują się szczególnie precyzyjną regulacją i brakiem przesunięć. Umożliwiają regulację libelli jak i uchwytu bloku libelli oraz powierzchni pomiarowych profilu w trakcie procesu produkcyjnego. Poszczególne elementy łączy sztuczna żywica. Efekt to osiągnięcie pomiarowego ideału: wszystkie elementy konstrukcyjne są ustawione wobec siebie równolegle i bez przesunięć.

Co szczególnie istotne, technologia wykonania poziomic STABILA przekłada się zarówno na doskonałość pomiarową jak i wieloletnią trwałość oraz niezmącone wyniki pomiarów przez lata. W tym kontekście hasła reklamowe STABILA – mówią o długowieczności poziomic – nie są nad wyrost; specyfika montażu i połączenia poszczególnych elementów zabezpieczonych w trwałym korpusie daje rzeczywiście efekt na lata – niezależnie od wybranego modelu STABILA.  

Elektroniczne urządzenia pomiarowe STABILA

Seria TECH 196/196 M to przede wszystkim duża dokładność pomiarów (w położeniu normalnym lub odwróconym sięga 0,5 mm/m) połączona z doskonałą ekspozycją wyników. Umożliwiają to dwa cyfrowe wyświetlacze, które zapewniają analizę w każdych warunkach – gwarantuje to opcja podświetlenia za pomocą przycisku. Urządzenie zwraca uwagę nie tylko precyzją działania, ale również szybkością – zauważalny jest brak opóźnień przy wyznaczaniu określonych wartości. Z kolei zastosowanie magnesów stworzonych na bazie pierwiastków ziem o wyjątkowej przyczepności wpływa na pewność pomiarów – urządzenie zachowuje pełną stabilizację podczas ewentualnego wyrównywania czy ustawiania również w specyficznych warunkach. Na stopień amortyzacji ewentualnych uderzeń doskonale reagują również opcjonalne – istnieje możliwość ich zdjęcia – zaślepki końcowe urządzenia.

Komfort pracy łączy się z wygodą użycia. Korpus poziomicy stanowi sztywny prostokątny profil dodatkowo wzmocniony specjalnymi żebrami. Całość może zostać poddana pełnemu oczyszczaniu. Poziomica elektroniczna STABILA jest zarówno wodo- jak i pyłoszczelna; określa to wysoki standard ochrony IP65.

STABILA – projektując poszczególne modele poziomic elektronicznych – wyraźnie kieruje się w stronę personalizacji urządzeń i jak najlepszego dostosowania ich do konkretnych potrzeb użytkowników. W ten sposób powstają linie takie jak TECH700DA – dedykowana kolekcja przeznaczona głównie do prac typowo stolarskich.

Poziomice TECH 700 DA zapewniają precyzyjne oznaczanie i przenoszenie kątów; to funkcja szczególnie przydatna podczas tworzenia zabudowy kuchennej oraz pracy konstrukcyjnych nad innymi formami szaf tworzonych według ściśle określonych wymiarów przestrzennych. Urządzenia z tej kolekcji umożliwiają szybkie oznaczanie oraz przenoszenie kątów w szerokim zakresie – od zera do 270 stopni. Pewność pomiarów gwarantuje zastosowana funkcja LOCK – blokada pozwalająca na przenoszenie kątów bez ryzyka utraty danych. Model TECH 700 DA wyposażony został również w dwa inne technologiczne rozwiązania doskonale wpisujące się w potrzeby szybkich i niczym nie zachwianych pomiarów. To funkcja REF, czyli szybki pomiar tzw. kąta dopełniającego oraz HOLD, dzięki której możliwe jest zapisanie zmierzonej wartości.

Podobnie jak w przypadku TECH 196, uwagę zwraca łatwość i wygoda odczytów pomiarów. Wyświetlacz cyfrowy z dołączaną lampką prezentuje wyniki z zachowaniem dokładności do 0,1 stopnia. Dzięki wynikom osiąganym zarówno w pozycji normalnej jak i odwróconej i precyzji przy elektronicznym pomiarze kąta, TECH 700 DA idealnie sprawdza się podczas pracy, w której szczególnie istotne jest przenoszenie kątów: podczas tworzenia konstrukcji drewnianych, obróbce kątów czy układaniu płytek.

poziomica elektroniczna stabila
infopomiar.pl – oferta poziomic elektronicznych marki Stabila.

Pomiarowy ideał w pionie i poziomie

Poziomice należą do szczególnie docenianych narzędzi elektronicznych STABILA. Posiadają zalaną na stałe libellę, która gwarantuje zachowanie idealnej dokładności pomiaru również w warunkach nietypowych – w razie dużego obciążenia. Takie rozwiązanie powoduje, że poziomice STABILA sprawdzają się nie tylko podczas standardowych prac, ale również w przypadku zastosowań specyficznych.

Charakteryzują się szczególnie precyzyjną regulacją i brakiem przesunięć. Umożliwiają regulację libelli jak i uchwytu bloku libelli oraz powierzchni pomiarowych profilu w trakcie procesu produkcyjnego. Poszczególne elementy łączy sztuczna żywica. Efekt to osiągnięcie pomiarowego ideału: wszystkie elementy konstrukcyjne są ustawione wobec siebie równolegle i bez przesunięć.

Co szczególnie istotne, technologia wykonania poziomic STABILA przekłada się zarówno na doskonałość pomiarową jak i wieloletnią trwałość oraz niezmącone wyniki pomiarów przez lata. W tym kontekście hasła reklamowe STABILA – mówią o długowieczności poziomic – nie są nad wyrost; specyfika montażu i połączenia poszczególnych elementów zabezpieczonych w trwałym korpusie daje rzeczywiście efekt na lata.

Dzięki IP65 – deszcz, pył i trudne warunki nie są obce. Poziomicą marki Stabila można pracować w każdych warunkach