maszynka do płytek

Maszynki do cięcia glazury Kaufmann – różnorodność i precyzja.

Maszynki do glazury wymagają szczególnej precyzji – dokładność i łatwość cięcia przekłada się na osiągnięcie idealnego efektu końcowe. Pod tym względem urządzenia Kaufmann zapewniają szczególną różnorodność modeli – zarówno pod kątem technologicznym jak i cenowym.

To kluczowe kryteria dla osób planujących zakup maszynki do cięcia glazury; szczególnie istotna jest możliwość dostosowania danego modelu do konkretnych potrzeb operatora. Pod tym względem zakres urządzeń Kaufmann świetnie wpisuje się w potrzeby zarówno osób sporadycznie używających maszyn do glazury jak i profesjonalistów, dla których to naturalne środowisko pracy.

Niemiecka, renomowana firma od powstania w latach 60 specjalizuje się w produkcji narzędzi budowlanych, ukierunkowując je właśnie na użyteczność – uniwersalność, wszechstronność oraz różnorodność modeli. W efekcie, maszynki do cięcia glazury Kaufmann to zestawienie kilkudziesięciu produktów o różnorodnych formatach podstaw, długości cięć czy elementów pobocznych wpływających na łatwość używania.

obraz przedstawia maszynkę do glazury marki kaufmann model topline
KAUFMANN maszynka do glazury TopLine PRO 630mm ALU ze wspornikiem

Jaka maszynka do glazury ?

Różnice pomiędzy poszczególnymi typami w przypadku modeli Kaufmann dotyczą nie tylko długości, ale również dodatkowych elementów. To m.in.:

  • uchwyty do przenoszenia
  • wsporniki boczne
  • rodzaj kółka tnącego

Istotne są również sama możliwość widoczności wspomnianego kółka tnącego oraz sposób cięcia płytek. Choć każde z urządzeń wyposażone jest standardowo w kółko 22-milimetrowe, różnice w pracy poszczególnych modeli są znaczące. W ten sposób operator ma do dyspozycji modele, które można dostosować pod kątem własnych potrzeb.

Maszynki Kaufmann – siła tkwi w szczegółach

Jak wygląda to w praktyce? Popularna seria Kaufmann TopLine Standard ma stalową podstawę, nie posiada natomiast rączki bocznych wsporników. Kółko w tej serii jest skutecznie zasłonięte. W porównaniu z TopLine Standard, kolekcja Kaufmann TopLine PRO stanowi – jak można się spodziewać – znaczący przeskok jakościowy. Na wyposażeniu są zarówno rączka jak i boczne wsporniki. Sposób cięcia odbywa się od kątownika – w przeciwieństwie do Standard. Kółko zostało wyeksponowane i jest doskonale widoczne. W zestawieniu TopLine PRO możliwe są dwie długości cięć – 630 i 720 mm; istnieje również możliwość cięć po przekątnej (440×440 mm, 500×500 mm) według danego modelu. Biorąc pod uwagę niewielką różnicę cenową pomiędzy Standard a PRO, drugi z tych modeli jest doskonałym rozwiązaniem.

TopLine Rock – Kaufmann tu sięga granic

Choć modele PRO są bardzo popularne, nie oznacza to osiągnięcia maksymalnych możliwości. Kaufmann najbardziej zaawansowanym profesjonalistom oferuje więcej – to przecinarki TopLine Rock. Wyposażone są w stalowe podstawy, boczne wsporniki oraz uchwyty do przenoszenia. Charakteryzuje je różnorodny zakres zarówno długości cięć (od 630 do 920 mm) oraz zakresu przekątnej (maksymalna to 650 mm). Seria TopLine Rock zapewnia wykonanie cięć do kątownika.

obraz przedstawia maszynkę do glazury marki kaufmann model topline rock o długości cięcia 920mm
KAUFMANN maszynka do glazury TopLine ROCK 920mm ze wspornikiem STAL

Najpopularniejsze modele Kaufmann

Najchętniej wybieranym modelem maszynki do cięcia niemieckiego producenta jest wersja TopLine 630 umożliwiająca standardowe prace. To linie aluminiowa oraz stalowa; obie cieszą się równym zainteresowaniem. Na wyższym pułapie budżetowym jest TopLine PRO 920 o stalowej podstawie. W jej przypadku szczególnie docenia się szeroki zakres cięć (długość 920 mm, przekątna 650×650 mm). Warto zauważyć, że wszystkie maszynki do cięcia glazury Kaufmann o tych parametrach charakteryzują się niemałą mobilnością. Ważą poniżej 17 kg, a np. linia z dodatkową szyną usztywniającą ma boczne kółka ułatwiające transport.