Leica Piper 200 – laser rurowy niczym skała

Laser Leica Piper 200 to technologia, która świat analiz, pomiarów i budowy zadziwia wyjątkowym połączeniem. Imponujące właściwości techniczne idą tu w parze ze szczególną trwałością, a zarazem zaskakującą mobilnością urządzenia. 

Leica – wprowadzając na rynek nową serię laserów liniowych Piper – podkreślała jak ważne, z perspektywy producenta jest pogodzenie kilku, wydawałoby się odległych, światów. Tak powstała siła linii Piper – modeli uznawanych za jedne z najbardziej wszechstronnych laserów rurowych świata. 

Kluczowa dla wyjątkowej oceny modelu Leica Piper 200 jest jego trwałość i wytrzymałość. Aluminiowa obudowa to zwarta, wręcz zbita obudowa odlewana tak, by maszyna przetrwała wszystko, co nieprzewidziane. Ryzyko uszkodzeń ogranicza nie tylko ochrona zewnętrzna, ale również rozwiązania stabilizacyjne – np. samo koncentrujące się podgumowane nóżki zapewniające idealną równowagę podczas prac pomiarowych. 

Leica Piper 200 to laser skonstruowany z myślą o budowie każdego typu kanalizacji. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie niezbędna bywa analiza nachylenia czy wytyczenie precyzyjnej linii mimo utrudnionych warunków. Wykonuje to w każdych warunkach – sprzyjają temu nie tylko aluminiowa obudowa i rozwiązania stabilizacyjne, ale także pełna, stuprocentowa wodoodporność. Wnętrze urządzenia wypełniane jest gazem obojętnym pod ciśnieniem. 

Możliwości lasera Leica Piper 200, czyli użyteczność nad i pod ziemią

Pełny zakres samopoziomowania, kompensacja pochylenia poprzecznego czy też zawarta w modelu Piper 200 funkcja automatycznego rozpoznawania celu Alignmaster ™ to rozwiązania, które wpływają na wyjątkowy zakres zastosowania podczas prac budowlanych. Dotyczy to zarówno aktywności pod ziemią – w rurze – jak i na powierzchni. W sytuacji, gdy w opcjonalnym wyposażeniu Piper 200 są luneta oraz uchwyt do pracy napowierzchniowej, laser Leica staje się wszechstronną maszyną do wyjątkowo zróżnicowanego zakresu zadań.

Można bowiem przyjąć, że kompaktowe wymiary Piper dopasowane są do rur o średnicy 100 mm umożliwiając łatwy i bezproblemowy montaż w nawet niewielkich otworach. Rura, powierzchnia na ziemi czy też wnętrze włazu – gdziekolwiek planujesz pracować, Piper 200 zapewni stabilną pracę lasera niezależnie od warunków. 

Wygoda i komfort: Leica stawia na satysfakcję operatora

Leica – marka już od lat doceniana za dbałość o detale – w przypadku Piper 200 położyła szczególny nacisk na wygodę użytkowania sprzętu. Laser wyposażony został w duży wyświetlacz charakteryzujący się doskonałą przejrzystością. Sprzyja to odczytom danych oraz wprowadzaniu danych obejmujących np. nachylenia, stan naładowania baterii, analizy poziomicy czy pozycję linii. Dbałość o szczegóły widać np. w kontekście odczytu czasu pracy.

Leica Piper 200 prezentuje czas pozostały do wyczerpania zasobów co daje pełną kontrolę nad pracą. Jednocześnie ryzyko niespodziewanego wyłączenia jest znacząco ograniczone, bo Leica Piper 200 charakteryzuje się długim czasem pracy akumulatorów. 

Na komfort użytkownika wpływa też sposób działania. Wiązka laserowa zastosowana przez markę Leica jest silna, jasna, intensywna. To, wraz z automatyczną korektą nachylenia czy technologią automatycznego rozpoznawania celu – czyli Alignmaster ™ sprawia, że stała się naturalnym elementem wyposażenia podczas prac budowlanych. 

Używana Leica Piper 200 – idealna alternatywa dla nowości

Jakość kosztuje – nowe lasery Leica Piper to koszt, który bywa trudny do zaakceptowania. Ciekawą alternatywą w takiej sytuacji są modele używane – o symbolicznym zużyciu, a bardzo atrakcyjnych cenach. InfoPomiar.pl – sklep ze sprzętem geodezyjnym i budowlanym – zapewnia sprzedaż laserów Leica Piper 200 w doskonałym stanie technicznym. Jednocześnie ceny używanych modeli Piper 200 mogą być nawet kilka tysięcy zł niższe niż w przypadku nowego sprzętu.

Promocje na ten produkty Leica w sklepie InfoPomiar sprawiają, że niektóre modele renomowanego producenta nabyć można już w cenie nieco ponad 6 tys. zł. 

Sprawdź ofertę online lub skontaktuj się z działem obsługi klienta sieci Infopomiar.